Pro studenty

Výuka němčiny

Chcete se naučit německy efektivně, rychle a navíc zábavnou formou? Rád Vás budu při učení doprovázet, nadchnu Vás pro jazyk a především Vás budu motivovat.
Na začátku stanovíme cíle, kterých společně pomocí nejrůznějších výukových aktivit dosáhneme. Váš pokrok je pro mě stěžejní a proto budete při výuce velmi aktivní. Kurz naplánujeme tak, aby odpovídal Vašim přáním a potřebám. Co Vás čeká? Budeme mluvit, číst texty, pracovat s poslechy, učit se a cvičit gramatiku, rozšiřovat slovní zásobu, dívat se na videa, pravidelně opakovat slovní zásobu a v neposlední řadě si hrát. Díky mé výukové metodě zapomenete, že se učíte.

Vyzkoušejte ukázkovou hodinu zdarma a přesvědčte se sami!

„Měj velké sny a velké plány.
Jedině tak se mohou dít velké věci.“
„Nejdůležitější na cílech je nějaký mít.“
Geoffry F. Abert

Nabízené služby

 • individuální výuka
 • skupinová výuka
 • firemní kurzy
 • přípravné kurzy k jazykovým certifikátům A1 – C1 (Goethe Institut, ÖSD)
 • kurzy obchodní němčiny
 • výuka přes skype

Skype výuka

Co udělat před první skype výukou?

Nejprve si stáhněte Skype, nainstalujte program na Váš počítač a zaregistrujte se. Potřebujete pouze webkameru a sluchátka s mikrofonem. Na Skypu si mě pak vyhledáte a uložíte do kontaktů (mé Skype jméno je petrhladik.lektor) a výuka může začít. Vyzkoušejte ukázkovou hodinu zdarma!

Průběh výuky

1. Small Talk, Warm-up
2. Kontrola domácího úkolu
3. Úvod do tématu
4. Čtení, poslech, video, nácvik výslovnosti
5. Gramatika
6. Mluvení a mluvení
7. Opakování
8. Zadání domácího úkolu

Publikace

Jazykové a gramatické učebnice

Na výuku vřele doporučuji následující publikace, se kterými mám nejlepší zkušenost. Jedná se o nejlépe zpracované tituly na výuku němčiny, se kterými jsem se zatím setkal.

Grammatik aktiv A1-B1

Tato přehledná gramatika vychází z dlouholetých praktických zkušeností obou autorek. Jednoduchým a srozumitelným způsobem vysvětluje základní gramatické jevy do úrovně B1 podle SERR. Učení usnadňuje systém dvoustran, kdy se vždy na levé straně nachází přehledné vysvětlení gramatického jevu ve formě ilustrací, schémat a tabulek a na pravé straně jeho procvičování v podobě sady cvičení. Uživatel nalezne v knize celkem 80 kapitol, které mohou být probírány nezávisle na sobě.

Grammatik aktiv B2-C1

Tato přehledná gramatika vychází z dlouholetých praktických zkušeností obou autorek. Jednoduchým a srozumitelným způsobem vysvětluje pokročilé gramatické jevy úrovní B2-C1 podle SERR. Učení usnadňuje systém dvoustran, kdy se vždy na levé straně nachází přehledné vysvětlení gramatického jevu ve formě ilustrací, schémat a tabulek a na pravé straně jeho procvičování v podobě sady cvičení. Uživatel nalezne v knize celkem 80 kapitol, které mohou být probírány nezávisle na sobě.

Schritte international Neu

Komplett neue Foto-Hörgeschichte mit Videoclips. Erleben Sie neue Geschichten rund um Lara und ihre deutsche Gastfamilie. Darüber hinaus begleiten Sie Lara in kleinen Videoclips durch ihren Alltag. Authentische Lerneinheiten für Alltag und Beruf Schritte international Neu vermittelt wichtige sprachliche Kompetenzen für den Alltag und stellt darüber hinaus auch viele nützliche und zeitgemäße Berufsaspekte in den Vordergrund. So können Sie Ihre Teilnehmer noch besser auf den Berufsalltag in einem deutschsprachigen Kontext vorbereiten.

d.leicht

První díl nové učebnice němčiny pro střední školy na úrovni A1 obsahující 8 lekcí, 2 opakovací jednotky v učebnici a 2 testy v pracovním sešitě. V jednom svazku je učebnice, pracovní sešit a CD se všemi nahrávkami v MP3. Celý soubor tvoří 4 díly, které vedou na úroveň B1.1. Koncepce učebnice byla inspirována direkt neu (komunikativní přístup, systematická gramatika, vysvětlení v češtině, slovníček dle oddílů).

Tip na online materiály

12 tipů, jak se nejlépe učit

 • slovíčka se uč nahlas, lépe si je zapamatuješ
 • sleduj oblíbené filmy a seriály v cílovém jazyce
 • ke každému slovíčku si vymysli větu a už se slovíčka v kontextu
 • povídej si sám se sebou v cizím jazyce a nauč se v něm přemýšlet
 • čti dětské knížky a pohádky
 • při učení slovíček se pohybuj – pohyb pomáhá při učení
 • čti knihy, které dobře znáš, v cílovém jazyce
 • označ vše, co máš doma, lístky s názvy v cizím jazyce
 • piš si poznámky v cílovém jazyce (nákupní seznamy, schůzky atd.)
 • při učení používej různá média – učebnice, videa, písničky, časopisy, prospekty
 • poslouchej hudbu v cílovém jazyce a uč se texty oblíbených písní nazpaměť
 • uč se společně s rodinou a přáteli